Policie bude kupovat další speciály

V období letošních Velikonoc bylo oznámeno, že v rámci snížení počtu nehod a v rámci bezpečnosti na našich silnicích koupí tuzemská policie řadu nových vozů. Konkrétně se jednalo o dálniční speciály Škoda Superb. Ty samozřejmě nejsou nasazeny jenom na dálnicích a rychlostních silnicích, ale monitorují provoz na všech důležitých silničních tazích.

Policie kupuje dalších 85 vozů

Jelikož bylo daných automobilů stále poměrně malé množství, došlo v minulých dnech k tomu, že Policie investovala do dalších. Konkrétně do 85 nových modelů, tentokrát Škody Octavia. Jejich účel je předem jasný. Tyto nebudou používány na dálnicích, ale budou nasazeny do běžného provozu v rámci silnic nižších tříd. Tomu ostatně odpovídá i jejich specifikace, jelikož v rámci motorizací budou k dispozici i modely, které mají pod kapotou buď motor 1.8 TSI s výkonem 132 kW, nebo motor 2.0 TDI s výkonem 135 kW. Na dálnicích nasazené Superby jsou samozřejmě mnohem výkonnější, jelikož tato motorizace by na daných silnicích jenom těžko stačila.

Výbava? Jako u předchozích

V čem se však dané Octavie lišit nebudou, to je jejich výbava. Na první pohled by tedy měly být k nerozeznání od běžných automobilů. Že jde o policii, poznáme až ve chvíli, kdy se rozblikají modrá světla. Na palubě nebude chybět základní vybavení, od kamery, až po špičkové radary, které umožní během pár chvil změřit rychlost. A to i u protijedoucích vozidel.

Stále nižší ceny

Pozitivním faktem, a to hlavně pro naše daně a státní rozpočet je zcela jistě to, že dané policejní Octavie budou výrazně levnější, než předchozí nákupy. Dokonce budou stát s celou výbavou třetinu toho, než kolik stály v první fázi nákupů tolik obávané vozy Passat. A proč právě Octavie? Jelikož chcete policie být ještě nenápadnější a tak řidič nyní soustředěný na Superby a Passaty nemusí předpokládat, že tím vozem za ním může být také policie.

Policie bude kupovat další speciály
Jak se článek líbíl?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
CLOSE
CLOSE
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich