Nissan Pulsar

Při pohledu do autosalonu Nissanu a zpráv z ústředí automobilky to vypadalo, že již v budoucnu nepočítají s běžnými osobními vozy a budou se věnovat jen oblíbené třídě SUV. Ovšem to co se zdálo již není pravda, Nissan ohlásil nástupce Almery s názvem Pulsar. Půjde o tradiční hatchback nižší střední třídy vyráběný v Evropě. Design vozu bude navazovat na modely Qashqai a X-Trail. Nissan se nebojí odlišovat a originalita se novince nedá upřít. Karoserie se vyznačuje mnohými prolisy.

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar


Pětidveřová karoserie má celkovou délku 4385 mm s rozvorem náprav 2700 mm slibuje dostatečně prostornou kabinu. Podle vyjádření Nissanu, nemůžeme očekávat Pulsar ve verzi kombi nebo v dalším karosářském provedení. Pulsar bude pohánět přeplňovaný benzínový motor 1.2 DIG-T s turbem a 85 kW. Dieselovou alternativu bude zastupovat motor 1.5 dCi s 81 kW a později přijde pod kapotu i verze o objemu 1.6 l se 140 kW.
Posledně jmenovaný motor již známe z např. z extravagantního modelu Nissan Juke Nismo.

Motory budou spojené šestistupňovou manuální převodovkou nebo převodovkou XTronic s plynule volitelným převodem (variátorem).

Pulsar bude možné na přání vybavit pokročilými technologiemi jako přední světlomety s LED technologií nebo parkovací asistent se čtyřmi kamerami, které řidiči zobrazí automobil při parkování z ptačí perspektivy.

Necháme se překvapit na cenovou politiku Nissanu, v každém případě to nebude mít Pulsar v nabitém segmentu nižší střední třídy lehké. Jeho konkurenty nebude nikdo jiný než VW Golf, Ford Focus, Mazda 3 nebo velmi dobře prodávaná Kia Ceed , Hyundai i30. Pulsar by se měl začít prodávat v průběhu září.

Ikdyž ne každý zákazník touží po kombíku, je to určité omezení nabídky, za to dávám palec dolů. Palec nahoru dávám za design karoserie a přístrojové desky, která vypadá příjemně hravě.

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar

Nissan Pulsar
Jak se článek líbíl?
CLOSE
CLOSE
„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde