Nejspolehlivější auta napříč třídami. Jaká to jsou?

Spolehlivost vozidel. To je oč tu běží. Jsou automobilky, které se jí chlubí jenom v reklamách a potom jsou tu i automobilky, u kterých je spolehlivost jejich automobilů jasně potvrzena. Pokud se máme podívat na to, o jaké vozy se jedná, tak je ideální postupovat podle veřejného mínění. A to těch lidí, kteří dané vozy mají. A jelikož tuzemský trh je na to poměrně malý, podívejme se na ten britský. Jak pro jeho velikost, tak mimo jiné také z důvodu, že nabídka vozů je zde v podstatě stejná, jako u nás.

Malá městská auta

Vypadá to, že v poslední době zažívají skutečný boom. A to hlavně pro svou poměrně nízkou cenu a také proto, že do měst jsou skutečně celkem praktickou volbou. Třeba i pro možnost snadnějšího parkování. Pokud se máme podívat na to, jak jsou na tom jednotlivé vozy, tak dominuje Peugeot 108. Francouzská značka ukazuje, že má co nabídnout i v segmentu kvality – i když je mnoho názorů, které si myslí opak. A to stejné je možné říci i o dalších dvou dobře hodnocených vozech. Je to Hyundai i10 a také Kia Picanto. V obou případech korejské automobilky, kterým se mnozí smějí, ale ony jasně ukazují, že i cenově dostupnější vozy nemusí mít problémy s kvalitou.

Malé rodinné vozy

Oblíbený segment, který je určený spíše pro páry, než pro početné rodiny. Je vidět, že celkem výrazně dominují, což potvrzuje i to, kolik jich vidíme na silnicích. A kdo je v tomto segmentu nejlepší, tedy nejspolehlivější? Rozhodně nás musí zahřát u srdce, jelikož se jedná o mladoboleslavskou automobilku. Jako nejlépe hodnocený je Škoda Fabia. Musíme ale říci, že cenově není nejlepší. Na druhém místě je Suzuki Swift, což je automobil, který u nás není zase až tak oblíbený. A na třetí pozici opět Korejec, tentokrát v podobě vozu Hyundai i20. O něm musíme říci, že je to především jeho druhá generace, která se z desénového hlediska dokonale povedla. Jak ale ukazuje i umístění, je vůz spojený i s velkou kvalitou. A stále za malou cenu.

Nižší střední třída

I sem patří poměrně žádané vozy, kterých na našich silnicích potkáme poměrně dost. Pokud bychom si měli tento segment stručně popsat, je možné říci, že do něho patří většina vozů v karosářské verzi sedan, nebo také hatchback. A jak jsou na tom jednotlivé modely, pokud jde o jejich spolehlivost? Nejlepší automobil je v daném případě Volvo V40, které bylo vždy spojeno s velkou kvalitou a nyní to jenom potvrzuje. Druhé místo bere Mazda3, která mimo jiné zaujme také celkem povedeným designem, který má co nabídnout. A na třetím místě? Je to Toyota Auris. Tato značka vždy patřila mezi spolehlivé, a když je v tomto žebříčku, je více než jasné, že to jenom potvrzuje.

Střední třída

I toto je segment, na který bychom rozhodně neměli zapomínat. Je řada lidí, kteří mají peníze a neváhají je utratit za automobil, který bude nejenom stylový, nebo moderní. Jistě je chtějí utratit i za automobil, který bude zcela pochopitelně také kvalitní. Když se koukneme na nejlepší trojici v segmentu střední třídy, tak zde vyhrává německá značka Opel se svým modelem Insignia. Kromě kvality rozhodně láká i na svůj design. Druhé místo také končí v Německu, a to u zcela osvědčeného, a pokud jde prestiž tak velmi známého vozu. Nejedná se o žádný jiný, než Volkswagen Passat. A jak je na tom třetí místo? I to je pro změnu Němec. Tentokrát je to model Mercedes-Benz C-Class. Tento žebříček jasně potvrzuje, že v segmentu střední třídy je rozhodně dobré vsadit na osvědčené značky, které jsou s kvalitou dlouhodobě spojovány.

Menší MPV

Do tohoto segmentu už bez problémů můžeme zařadit právě vozy, které označíme jako rodinné. Nadchnou hlavně svou praktičností, a to pokud jde o transport pasažérů, tak i transport zavazadel. A jaké vozy jsou ty, se kterými vedle zaručeně nešlápnete? Podívejte se na to společně s námi. Tím prvním je model Opel Meriva. Tato automobilka je v našem žebříčku již podruhé, což na její kvalitu jasně ukazuje. Na druhém místě se nachází také celkem oblíbený a osvědčený model, kterým je Ford B-Max. I těchto vozů u nás najdeme celkem dost. A když se podíváme na místo třetí, musíme říci, že se zde pro někoho možná překvapivě nachází automobil Honda Jazz. Jde ale o hodnocení majitelů a ti dali jasně najevo, že jsou s autem spokojeni.

Luxusní vozy

Segment pro ty nejnáročnější. A podle toho také musí vypadat. Kdo chce dát nemalé peníze za vůz, měl by chtít také to, aby byl opravdu kvalitní a plně splnil očekávání. Kdo si myslí, že na prvním místě bude německá značka, ten se plete. Na prvním místě se totiž nachází automobil. Jaguar XF. Ten kombinuje spolehlivost, kvalitu, krásu, i moderní technologie. Nijak špatné ale není ani druhé místo, kde už se německá automobilka nachází. Konkrétně v tomto případě mluvíme o modelu Mercedes-Benz E-Class. Osvědčená volba pro mnohé zájemce, se kterou jak vidno nelze šlápnout vedle. A třetí místo? To je BMW 5 Series. Také velmi povedený vůz, a jelikož je na třetím místě, tak i spolehlivý.

Které značky mívají problémy?

Náš přehled je vhodné zakončit přehledem, který je spojený s tím, jaké značky mívají problémy, a to na základě hodnocení zákazníků. Někoho možná překvapí, že se zda nacházejí třeba automobilky BMW, nebo Audi, či Land Rover. Je to dáno často i tím, že dané vozy nejsou levné a tak zájemci očekávají, že vůz bude ve všech ohledech fungovat tak, jak má. To u levných vozů jsou naopak schopni i něco odpustit. I tento pohled je poroto vhodné vzít v potaz, pokud se rozhodnete pro koupi vozu.

Nejspolehlivější auta napříč třídami. Jaká to jsou?
Jak se článek líbíl?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
CLOSE
CLOSE