Kia plánuje vstoupit do sportovního segmentu

Že jsou vozy Kia spíše nízkonákladovými automobily, to jasně ukazuje jak jejich nabídka, tak i jejich ceny. Automobilka zkrátka cílí na běžné občany, bez výrazných požadavků třeba na výkon, nebo kvalitu. To by se však mělo v následujících letech změnit. Automobilka chystá nový směr, v rámci kterého by se u řady svých modelů měla profilovat jako luxusnější automobilka, která kromě kvality a celkového pohodlí nabídne třeba také výkon.

Výkon s označením GT

Že se nejedná pouze o nepotvrzené informace, to nám může ukázat několik současných vozů, v rámci kterých určitě dominuje model Kia Cee’d GT. Ten sice stále vychází z klasiky, ale pod kapotou nabídne benzinový motor s objemem 1.6 litru a s výkonem 150 kW. Tedy s výkonem, který převyšuje standardní dodávané motorizace. V plánu jsou však i další modely GT, jako třeba Kia Rio. Ta by dokonce měla projít i výraznější proměnou, než je několik kosmetických doplňků a nový motor. Měla by využívat také zcela novou platformu. A jak asi tušíte, hlavním konkurentem pro tento vůz bude Ford Fiesta ST, které je v tomto segmentu v podstatě jediným sportovněji laděným vozem. I když nedosahuje nijak unikátních prodejů, je dobrou alternativou pro řadu zákazníků, kteří nechtějí jenom klasiku.

Jak je to u luxusnějších modelů?

I ty by se měli dočkat několika změn. Do daného segmentu můžeme zařadit třeba modely Sportage a také Soul. U obou se také poměrně aktivně mluví o verzích GT. Zatím je ale nutné si počkat, jelikož podle prvotních informací to vypadá, že u těchto dvou modelů půjde vývoj pomaleji. A to také proto, že automobilka plánuje i zcela unikátní novinku, která by se měla jmenovat velmi prostě. Pouze Kia GT. Ta by měla být představena až na podzim, a to pravděpodobně na autosalonu v Paříži, který se v daném termínu koná. Zda půjde po vůz, který by měl vytvořit novou image firmy, to zatím nevíme.

Kia plánuje vstoupit do sportovního segmentu
Jak se článek líbíl?
CLOSE
CLOSE
„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich