Ke stoletému výročí si BMW připravilo skutečný unikát

7. březen. To je to magické datum, které je tak spjato s automobilkou BMW. Právě v tento konkrétní den totiž byla tato značka založena. A v letošním roce je s tímto dnem spojeno velmi významné výročí. Uplyne totiž přesně sto let od založení automobilky. Ta si z toho důvodu připravila velmi zajímavé překvapení. Má v plánu zcela unikání dárek, a to v podobě zcela nového auta. To by nebylo zase až tak nic zvláštního, pokud bychom nedodali, že půjde o automobil s autonomním řízením. Tedy půjde o vozidlo, ve kterém bude řidič víceméně zbytečný, jelikož automobil zvládne díky moderním technologiím jednoduše dojet na určité místo zcela sám.

Vůz se aktuálně stále vyvíjí

I když už automobilka oficiálně uvedla, že s představením vozu na sto procent počítá, zároveň dodává, že auto je stále v testovacích fázích. Aktuálně byla úspěšně dokončena fáze, kdy řidič skutečně nemusí jakkoliv využívat nainstalované pedály. Druhou fází, se kterou se aktuálně začíná, je sundání rukou z volantu. Stále však řidič bude moci zasáhnout do řízení. Po úspěšných zkouškách nastane fáze číslo tři, které automobilka nazývá jako „odebrání mozku“. V takovém případě už se každý řidič i pasažér spoléhá jenom na moderní technologii, a jak vůz pojede, to je pouze na něm samotném. Samozřejmě na vše je třeba dostatek času. A tak i když bude automobil představen již nyní, do ostrého provozu ho automobilka plánuje poslat až zhruba za 10 let. Mluvíme o datu, kdy by mohl být k mání pro zákazníky.

Stále existuje jedno hlavní dilema

Nejenom u BMW, ale i u řady dalších automobilek, které se soustředí na vývoj autonomních vozů, stále existuje jedno hlavní dilema. A to takové, jak se zachovat při nehodě. Vůz musí rozhodnout, koho v případě vyhodnocení smrtelného nebezpečí „obětuje“. Právě tento problém dnes trápí vývojáře nejvíce.

Ke stoletému výročí si BMW připravilo skutečný unikát
Jak se článek líbíl?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
CLOSE
CLOSE
„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain