Jak být vidět za snížené viditelnosti?

V autě máme většinou dostatečně výkonné přední as zadní světlomety. Totéž by mělo platit o motocyklech, nebo dokonce o jízdních kolech. Co ale ve chvíli, kdy jdeme za snížené viditelnosti pěšky? V tomto případě je důležité být vidět. A to nejenom proto, že eliminujeme případné riziko sražení, ale i proto, že neporušíme zákon. V únoru roku 2016 vláda schválila novelu zákona o silničním provozu, ve které je jasně uvedeno, že reflexní páska pro chodce je povinným prvkem každého, kdo se na silnici pohybuje. A to za snížené viditelnosti, mimo obec, na okraji vozovky, která není dostatečně osvětlena. Alternativou je přirozeně i reflexní vesta.

Chraňte sebe, ale i své děti

Povinnost nosit dané pásky nám tedy velí jak naše svědomí a odpovědnost, tak i zákony. Na bezpečí však nedbejte jenom u sebe, ale i u svých dětí. I ty musí reflexní pásky pro chodce mít. Ideálně nejenom za snížené viditelnosti mimo obec, ale neustále, preventivně. Na svém oblečení, školních taškách a dalších doplňcích. Kvalitní sortiment tohoto druhu dnes nabídne společnost Altima, která patří v dané oblasti mezi skutečnou jedničku. Nejenom z hlediska kvality, ale i bohatého výběru. Právě zmíněné pásky mohou být v několika barevných provedeních, jako je:

  • Výrazná žlutá
  • Červená
  • Modrá

Budete viditelní ze vzdálenosti větší až o 200 metrů

Jak sama společnost Altima upozorňuje, rozdíl mezi použitím a nepoužitím daných pásek je markantní. Bez ní vás řidiči mohou vidět až v posledních metrech. To je na jakoukoliv reakci pozdě. Reflexní páska však zajistí, že můžete být viditelní až ze vzdálenosti 200 metrů. A to už je dostatek času na jakoukoliv reakci.

Také neopomíjejte fakt, že vozem jedoucím po silnici může být i ten policejní. Pokud vás spatří bez reflexního prvku, znamená to pokutu ve výši až 2 000 Kč. Reflexní vesty, nebo jedna kvalitní páska přitom vyjde jenom na pár desítek korun. Čemu dáte přednost?

Jak být vidět za snížené viditelnosti?
Jak se článek líbíl?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
CLOSE
CLOSE
„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde