Hyundai ix35 končí. Nahradí ho Tucson

Dne je tomu přesně týden, co oficiálně došlo k tomu, že se přestal vyrábět automobil Hyundai ix35. Stalo se tomu právě v pátek, 19.6., kdy výroba v nošoviské továrně finálně skončila. Důvod toho je samozřejmě jasný, a to inovace. Místo tohoto modelu totiž dojde na výrobu jeho nástupce. Ten ponese název Hyundai Tucson.

Slavnostní odhalení

To automobilka nejenom v minulosti jasně potvrdila, ale vše doplnila také oficiálním odhalením tohoto nového vozu, který by měl v budoucnu sjíždět z výrobní linky, a to právě jako náhrada modelu ix35. Ten tak po vyprodání skladových vozů už pořídíte pouze ojetý. Přesto se dá říci, že jeho nástupce je určitě ještě o něco lepší volbou. Máte-li rádi větší a prostornější vozy, můžete si být jisti, že v tomto směru vás novinka rozhodně nezklame. Je nejenom delší, ale je také výrazně širší.

Řada bezpečnostních prvků

Že se jedná o skvělé auto doslova kamkoliv, které se nezalekne ani města, dokládají hlavně bezpečnostní prvky, které jsou k dispozici. Může tak hlídat mrtvé úhly, stejně jako dokáže tlumit náraz při srážce s chodcem, nebo nabídne i možnost nouzového brzdění, kdy automobil v případě překážky automaticky zastaví. To celkově přispívá jak k bezpečnosti vaší i ostatních, tak i k tomu, aby jízda byla za všech okolností maximálně pohodlná.

Praktičnost i pohodlí

Není to jenom bezpečnost, ale je to také celková praktičnost. Tu oceníte třeba ve chvíli, kdy budete chtít převézt větší náklad – zavazadelník nabídne až 513 litrů. Stejně tak ale oceníte třeba i možnost sklopit zadní sedadla a objem výrazně zvýšit. Myšleno bylo i na pohodlí, a tak může být samozřejmostí vyhřívaný volant, odvětrávaná sedadla, nebo polohovatelná opěradla zadních sedadel.

To vše bylo v rámci slavnostní akce automobilkou představeno. A jelikož vůz má být kromě Evropy exportován do zemí téměř celého světa, nechme se překvapit, co na něho řeknou jeho budoucí majitelé.

Hyundai ix35 končí. Nahradí ho Tucson
Jak se článek líbíl?
CLOSE
CLOSE