Dodge Viper skončí v roce 2017

Také jste se do tohoto automobilu od doby uvedení na trh doslova zamilovali? Není se čemu divit, jelikož kombinace zajímavého designu a výkonu je něco, co skutečně dokáže nadchnout každého. O to smutnější je zpráva, že tento vůz definitivně končí. Stane se tak v roce 2017. Už v minulosti se mnoho informací na toto téma objevovalo a právě teď bylo vše definitivně potvrzeno. A to i s důvodem, proč tomu tak je. Paradoxně tomu ale není z důvodu nízké prodejnosti, jak je u různých modelů zvykem. Zde je důvod zcela neočekávaný.

Důvodem je neplnění standardů ohledně bezpečnosti

Za vše může kombinace aktuálních zákonů a současného provedení vozu. Máme-li být konkrétnější, tak je na vině airbag. Pokud začneme současnými zákony, tak ty mají jasno. Aby vůz splňoval federální bezpečnostní standardy, je třeba, aby byl nainstalován záclonový boční airbag. To u většiny aut na trhu není nic složitého. Problém však nastává právě u konstrukce, kterou Dodge Viper má. Vzhledem k malému prostoru pod hlavou to aktuálně není možné. Jediným řešením by tedy byla úprava vozu, která však vzhledem k nejenom finanční nákladnosti zkrátka nepřichází v úvahu. A tak je řešení jediné, a to právě definitivní ukončení výroby tohoto modelu.

Nová generace může být řešením

Abychom ale nekončili zase až tak negativně, musíme zmínit poslední informace, které se objevili na autosalonu v Detroitu. I když stávající automobil zkrátka předělat nejde, nemusí to znamenat, že by se v budoucnu nemohla objevit zcela nová generace, která již bude federálním předpisům vyhovovat a daný airbag obsahovat bude. Samozřejmě to je běh na dlouhou trať a tak už nyní je jasné, že nová generace na současný model Dodge Viper rozhodně navazovat nebude. Nepřidává tomu ani platforma sdílená s vozem Alfa Romeo Giulia, která stále nemá definitivní podobu.

Dodge Viper skončí v roce 2017
Jak se článek líbíl?
CLOSE
CLOSE
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich