Definitivní rozhodnutí. Škoda Roomster II končí

Není to tak dávno, co se o vozu Škoda Roomster II mluvilo jako o perspektivním projektu, i když se nejspíše zpozdí. Ovšem nyní se všechno změnilo. Společnost Volkswagen vše odpískala. Informace hovoří o tom, že jde o definitivní konec.

Storno těsně před zahájením prodeje

Už předtím se kolem Škody Roomster II objevovaly různé zprávy. Některé mluvily o zpoždění výroby vozu, jiné dokonce o pozastavení projektu. Také se vynořovaly informace o tom, že první se Škoda Roomster objeví na Slovensku. Vypadalo to, že výroba se chystá a daří podle již připraveného plánu. Ten skutečně potvrzoval, že během listopadu by měli prodejci na Slovensku dostat 170 vozidel. Vždy jedno do showroomu a druhé pro zájemce na testovací jízdy. Jenže současné aktuální informace hovoří o něčem úplně jiném. Projekt byl stornován krátce před zahájením prodeje.

Stojí za vším Dieselgate

Co za tím stojí? Je velice pravděpodobné, že důvodem škrtů je aféra Dieselgate, tedy nešťastné emise u dieselových motorů. Je naprosto pochopitelné, že celá aféra bude pro firmu znamenat obrovské ztráty. Proto začne rušit různé plánované projekty a investice. Předpoklad by ale byl spíše ten, že kvůli úsporám budou zpožďovány projekty jako Veyron nebo Phaeton. U nich totiž nelze doufat, že by šlo o výdělečné podniky, právě naopak. Jenže vedení Volkswagenu si asi myslí něco jiného.

Komentář tiskového mluvčího

Tiskový mluvčí Škoda Auto Vítězslav Pelc přitom upozorňuje na snižující se poptávku po vozech MPV a naopak nárůst segmentu SUV. Proto bude značka Škoda posilovat právě tento segment. Informace o tom, jaký model se má stát nástupcem Škody Roomster, se podle něj veřejnost dozví později. Informace o konci druhé generace MPV tedy ani nevyvrátil, ani nepotvrdil. Nicméně je pravděpodobné, že projekt byl ukončen nečekaně.

Definitivní rozhodnutí. Škoda Roomster II končí
Jak se článek líbíl?
CLOSE
CLOSE
„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde