Čím nadchne BMW 740e?

BMW ve své sedmičkové verzi rozhodně má co nabídnout. Konkrétně se jedná o variantu s logem M, která oplývá skutečným luxusem. Tím ale nabídka této řady nekončí, jelikož jak automobilka oznámila, plánuje také model BMW 740e, který by se měl poprvé objevit na autosalonu v Ženevě. Hlavním rozdílem od klasické luxusní sedmičky je hlavně to, že jde o dnes poměrně oblíbený plug-in hybrid, který však nenese označení M. Na rozdíl od řady konkurentů jde navíc BMW i stále klasickou cestou, kdy se pod kapotou nevyužívá motor naftový, ale stále benzinový.

Výkon rozhodně nadchne

A jelikož jsme nakousli již samotnou motorizaci, pojďme se podívat konkrétně. A rozhodně bude o co stát, jelikož pod kapotou najdeme zážehový čtyřválec, který nabídne objem celé dva litry. Nepůjde tedy o žádnou ekologickou alternativu. Tomu logicky odpovídá také výkon, který může tento agregát nabídnout. Konkrétně se můžeme těšit na skvělých 190 kW.

To ale stále mluvíme jenom o benzinovém motoru, jelikož ten bude doplněný ještě elektromotorem s výkonem 83 kW. Pokud daný systémový výkon sečteme, můžeme se celkově těšit na 240 kW, výkonu, který bude zároveň kombinovaný s velmi nízkou spotřebou. Ta by měla dle testů a papírových hodnot jenom lehce přesahovat dva litry na sto kilometrů. Je však jasné, že v reálu budou hodnoty trochu jiné.

Již v červenci roku 2016

I když představení proběhne na autosalonu v Ženevě, budeme se moci těšit na to, že do prodeje půjde model BMW 740e poměrně rychle. K dispozici bude již v červenci. Na ceny si však musíme ještě počkat. Každopádně lze očekávat, že nepůjde o nic levného. A to třeba i díky možnostem špičkové výbavy, kam patří laserová světla, větrané masážní sedačky, head-up displej, řada jízdních asistentů, nebo panoramatické střešní okno. To vše zajistí, že si za určený obnos dopřejeme komfortu, jakého se nám nikdy nesnilo.

Čím nadchne BMW 740e?
Jak se článek líbíl?
CLOSE
CLOSE
„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain