Autosalon v Lipsku se nekoná

Pokud jste měli zájem podívat se na některý ze zajímavých světových autosalonů, bylo v mnoha případech možní podívat se k našim německým sousedům. A to na autosalon v Lipsku. Ten měl poměrně zajímavou tradici a několik let zpátky také velmi zajímavou účast. Pro mnoho lidí to bylo navíc z hlediska vzdálenosti jedno z mála akceptovatelných míst, jak se dostat na prestižní automobilovou událost. Bohužel, každá tradice jednou končí a autosalon Lipsko není výjimkou.

Potíže už minulý rok

Drobné problémy měl lipský autosalon již v loňském roce, jelikož už v té době celá řada automobilek přemýšlela nad tím, zda se jim vyplatí pronajmout si výstavní plochu. Naštěstí se to podařilo a tak ještě v loňském roce jste jako návštěvníci mohli vidět novinky od celkem 27 světových automobilových značek. Aby byly eliminovány s pronájmem i v letošním roce, rozhodli se pořadatelé k tomu, že sníží velikost výstavních ploch a tedy tím i cenu, za kterou budou k dispozici.

Zájem ze strany vystavovatelů nepřišel

Bohužel se tento krok ukázal jako kontraproduktivní, jelikož když už automobilka někam jeden, chce toho logicky ukázat co možná nejvíce. A to by jim letošní autosalon v Lipsku zkrátka neumožnil. Navíc do poslední chvíle stále nebylo jasné, která automobilka účast přislíbila a která nikoliv. Řada těch velkých svou účast podmiňovala i tím, že chtějí soupeřit s ostatními a tak čekali, kdo z dalších velkých hráčů se nakonec ukáže. V principu chtěli být přítomni jenom na akci, která bude mít dobré jméno.

17 automobilek odřeklo

Celá situace vygradovala v posledních dnech, kdy celkem sedmnáct automobilek svou účast odřeklo. A to byla pro pořadatele poslední rána, jelikož vystavovatelů zůstalo jenom 10. A to znamenalo jediné, a to definitivní zrušení celé akce. A zde se někdy v budoucnu obnoví, to stále ještě není jasné. Fanoušci automobilů doufají, že by příští rok mohl opět dopadnout.

Jak se článek líbíl?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
CLOSE
CLOSE